четврток, февруари 29, 2024
АктуелноОхрид

Кај лице од Лескоец пронајден и одземен кокаин

СВР Охрид поднесе кривична пријава против  лице на (22)години  од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.
При преглед извршен во атарот на охридското село Лескоец, полициските службеници кај него пронашле и одзеле кокаин.
СВР