АктуелноОхрид

Охриѓанец извршил казнено дело измама

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 35-годишниот  од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“.

Тој, во текот на август 2022 година, со намера да прибави противправна имотна корист, ја довел во заблуда  лицеето од Охрид, ветувајќи и’ дека ќе и’ изврши одредени градежни работи во нејзиниот дом, за што, побарал и добил 60.270 денари но, работните обврски не ги реализирал, информираат од СВР Охрид.

 

свр