АктуелноОхрид

Се запалил „Мерцедес“, паркиран на булеварот „Туристичка“

На 10.12.2022 година во 10,20 часот во СВР Охрид, 40 годишен жител од селото Ботун, општина Дебрца, пријави опожарување на нејзиниот автомобил „Мерцедес“, паркирано на булеварот „Туристичка“ во Охрид. Повредени лица нема а се преземаат мерки за расветлување на настанот.

Извор: СВР Охрид