Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир и фрлал и предмети во угостителски објект во Охрид – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир и фрлал и предмети во угостителски објект во Охрид

На 26.11.2022 во 16.40 часот 36 годишен Охриѓанец пријавил дека во угостителски објект во Охрид по претходно недоразбирање со вработен во објектот, од страна на  33 годишен жител од  од Охрид бил нарушен јавниот ред и мир, при што фрлал и предмети. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

извор: СВР Охрид