АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Контејнерите на АСНОМ повторно на среде улица

Ветрот кој попладнево дуваше во Охрид повтрно ги измести контејнерите на коловозот на улицата АСНОМ наспроти објектот на ЈП Охридски Комуналец. Овие контејнери и претходно во денови кога дувал силен ветр се „возеа“ по АСНОМ. Веројатно контејнерите се полесни бидејќи се празни.