(ВИДЕО) Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа – до што не доведоа децениските партиски вработувања? – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа – до што не доведоа децениските партиски вработувања?

Водоводната мрежа во Охрид се распаѓа. После децении планирање само партиски вработувања и немање никаков план за обнова на мрежата и никакви инвестиции во водоводната мрежа ваквите појави станаа секојдневие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

извор: Охрид 1