Охриѓани се истепале во угостителски објект на ул „Коста Абраш“ – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Охриѓани се истепале во угостителски објект на ул „Коста Абраш“

На 11.11.2022 околу 23.30 часот, во угостителски објект лоциран на улицата „Коста Абраш“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од  страна на двајца Охриѓани. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид