(ВИДЕО) ЈП „Нискоградба“ врши комплетна реконструкција на траса од канализацијата на ул. Галичица – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) ЈП „Нискоградба“ врши комплетна реконструкција на траса од канализацијата на ул. Галичица

По низата поплаки од граѓани од ул Галичица, дека им се поплавени подрумските простории, ЈП Нискоградба врши комплетна реконструкција на траса од канализацијата на оваа улица.

По овој зафат конечно ќе се реши проблемот со кој се соочуваа граѓаните од овој дел на Охрид подолг период.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ohrid1.com (@ohrid.1)

извор: Охрид 1