АктуелноОхрид

Охриѓанец викал и фрлал предмети кон две лица од Охрид

На 24-10-2022 година во 19.40 часот на улицата „Марко Цепенков“ во Охрид, Охриѓанец го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување и фрлање предмети кон две лица од Охрид. Против нарушителот ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор: СВР Охрид