четврток, февруари 29, 2024
АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Кај две лица во Охрид пронајдена марихуана

При претрес извршен во возило на бензиска пумпан на „Макпетрол“ кај две лица од Охрид била проајдена зелена сушена материја налик на трева.
Материјата за која постојат сомнежи дека е марихуана е одземена и дадена на вештачење, а лицата се приведени и против нив е во тек соодветна законска постапка.