АктуелноНаш изборОхрид

Кај стружанец и лабуништанец пронајдени ножеви

При претрес во ноќен локал во Охрид полицијата кај лице од Струга и кај лице од Лабуништа пронашла ножеви.

Предметите се одземени а против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.