АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Јованоска раскажува голгота која ја поминале како семејство, видеото мора да го видите поради превенција

Измамниците продолжуваат да демнеат.  Измислуваат секакви начини да дојдат до финансиски средства. Жртви се претежно постари лица. Имено и покрај тоа што повеќепати СВР Охрид бележи вакви настани, сеуште бандата во која се вклучени повеќе лица не е фатена, и сеуште малтретира и вознемирува граѓани.

Анета Вршкоска Јованоска раскажува голгота која ја поминале нејзините родители во текот на вчерашниот ден. Таа раскажува дека им се јавило непознато лице претставувајќи се дека е инспектор во полиција објаснувајќи им дека нејзината сестра направила сообраќајна несреќа во која тешко повредила дете, по што барал пари.

Јованоска обраќањето го објави на својот ФБ профил под наслов: Превенција од измама и разбојништво. Во продолжение истото го пренесуваме во целост…

 

видео: ФБ Анета Вршкоска Јованоска