АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Градоначалникот Пецаков додели дрес во името на Крсте Андоновски на внуците- играчи во ГРК Охрид

Фотогалерија од отворањето на првото издание на меморијалниот турнир “КРСТЕ АНДОНОВСКИ – УСТАШ”.
👉Градоначалникот Кирил Пецаков им додели дрес за спомен од РК Охрид со името на Крсте Андоновски на внуците – играчи на ГРК Охрид Крсте Андоновски и Даниел Андоновски.