АктуелноОхрид

Земјотрес утрово во Охридско

Македонија утрово беше погодена од земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил меѓу охридските села Куратица и Опеница.

Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, земјотресот бил на длабочина од пет километри.

фото: Архива