АктуелноОхрид

Сообраќајна несреќа на магистралниот пат Кичево – Охрид, повредено едно лице

На 17.07.2022 во 02.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево-Охрид кај с.Другово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “мерцедес” со австриски регистарски ознаки, управувано од лице на (70)години  од с.Велешта, а со привремено живеалиште во Р.Австрија, и патничко моторно возило “мерцедес” со кичевски регистарски ознаки, управувано од лице на (23) години  од Кичево.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил  лицето на 23 години  констатирани во Специјалната болница “Св.Еразмо” во Охрид.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

СВР