АктуелноОхрид

Неексплодирана бомба пронајдена во Охридско езеро

Во водите на Охридското езеро, на охридското крајбрежје, вчера била пронајдена неексплодирана бомба.

Местото е обезбедено од полициски службеници по што, пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување, изврши подигнување за натамошна постапка.

макфакс.мк