АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Санкционирани 13 возачи кои возеле над дозволената брзина

На 12.07.2022, при извршени сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници затекнале и санкционирале 13 возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената (Струга-02, Кичево-06, Дебар-05).

За сите прекршоци изречени се соодветни санкции, информираат од СВР Охрид.