АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Факти за вредностите на Охридското езеро во една слика!

Дејан Пановски од Билатерјалниот секретарјан за сливот на реката Црн Дрим на својот ФБ профил објави фотографија за вредностите кои ги има и нуди Охридското езеро, а во пресрет на Денот на езерото 21 јуни.

-По повод утрешниот Ден на Охридско Езеро ( 21.Јуни) кој го прогласивме во 2000 год, ја споделувам сликава на која се читаат вредностите на екосистемските услуги на Охридското Езеро. Ова е основата за иднината на регионов. Ако сакаме воопшто…, напиша во својата ФБ објава Пановски.