АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Балша Цејович е нов ракометар на ГРК Охрид!

Десното црногорско крило ќе биде на располагање следната сезона на тренерот Горан Андоновски.
👉Цејович иако има само 22 години, има голема кариера зад себе. Има настапувано за Морнар во својата држава, за Паок и Диомидис во Грција и Бенидорм во Шпанија. Има настапувано во сите младински категории за Црна Гора, а беше и на поширокиот состав за европското првенство оваа година за сениорската репрезентација, информираат од ГРК Охрид.