АктуелноВидеаВидеоМагазинПоследни Вести

(ВИДЕО) „COUGAR“- Нова песна и видео спот на Охридскиот рап – артист и DJ Багзи заедно со познатиот продуцент Мечкаров

Денес се промовира најновата песна „COUGAR” и видео записот за истата на охридскиот рап-артист и DJ Багзи заедно со познатиот продуцент Мечкаров.

Ова е нивен заеднички нов проект, на кој заеднички работеа изминатиот период. Песната е во рап стил со трап бит. Песната и спотот се во комплетна продукција на MECKA WARRIOR PRODUCTION од Охрид.

 


Се надеваме дека овие охридски артисти ќе продолжат со своето творештво и ќе ја радуваат пошироката публика со свои следни проекти.

Во продолжение проследете го спотот…

видео: Bagzi ft. Meckarov – Cougar

фото: Охрид 1