АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ВИДЕО) Возило удрило во велосипедист на Булевар Туристичка

Пред малку на Булеварот Туристичка во Охрид во близина на кружниот тек кај бензиската станица на Окта, возило удри во човек.

 

Според првите неофицијални информации возилото кое удрило во велосипедот било управувано од познат угостител во Охрид.

 

Полицијата врши увид на местото на настанот. Се очекуваат повеќе инфрмации.