АктуелноОхрид

Охриѓанка навредувана и физички нападната од своето момче

На 17.01.2022 година во 00.40 часот, во СВР Охрид приведен е  20 годишен Ресенчанец. Тој, претходно ја навредувал и и се заканувал на неговата девојка од Охрид а потоа физички ја нападнал. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.