АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

(ВИДЕО) Град со големина на лешник во струшкиот регион

 

Попладнево невреме во струшкиот крај. По неколкуте грмотевици и дожд почна да паѓа и град со големина на лешник. Невремето беше кратко при што не доведе до оштетување на бројните садници во овој крај.

 

 

Охрид1