АктуелноОхрид

Малолетници од Охрид се обиделе да силуваат малолетничка од Скопје

СВР Охрид поднесе кривична пријава против четири малолетници од Охрид поради тоа што на 11.04.2022 во Охрид, со закана се обиделе да извршат обљуба врз малолетничка од Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи.

фото:

Adobe Stock