АктуелноВидеаОхрид

(ВИДЕО) Физичка пресметка на ул. Абас Емин во Охрид – учествувале повеќе лица

Тепачка во која учествувале дваесетина лица се случи предмалку на ул. Абас Емин во Охрид. Интервенирала и полицијата. Во тепачката има и повредени лица.
Неофицијално дознаваме дека причина за инцидентот било тоа што во некоја куќа нелегално биле сместени многу лица кои имале и малолетни деца.