АктуелноОхрид

На струшките гробишта откопан детски гроб – се преземаат мерки за пронаоѓање

На 13.04 2022 година во ОВР Струга пријавено е сквернавење на гроб на Градските гробишта во Струга. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, по што ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Неофицијално, крадците користеле и детектори за метал, во обид најверојатно да стигнат до накит, кој бил закопан со лицата.