Две лица во Струга фатени како користат метадон – Ohrid1
недела, февруари 25, 2024
АктуелноОхрид

Две лица во Струга фатени како користат метадон

На 12.04.2022 околу 09:00 часот во ОВР Струга приведени се двајцата од Струга.

При претходно извршен преглед кај месноста „Сатеска“, полициските службеници ги затекнале при користење метадон и кај нив пронашле шприц со метадон.

Против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.