АктуелноОхрид

Приведен Охриѓанец – го избегнал сообраќајниот пункт на кој полициски службеници преземале мерки во сообраќајот

На 12-04-2022 година во 18,15 часот, во СВР Охрид приведен е 22 Годишен Охриѓанец. Тој, претходно на улицата „Егејска“ во Охрид, со патничко возило „Корса“ во кое бил  уште еден охриѓанец  го избегнал сообраќајниот пункт на кој полициски службеници преземале мерки во сообраќајот. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.