АктуелноОхрид

Избран Спасе Спасески за секретар на ИО на СДСМ Охрид

Почитувани сограѓани, другари, членови и симпатизери на СДСМ,
на вчерашната седница на ИО по предлог на претседателката на ОО СДСМ Охрид, Кристина Крлеска Деспотоска, Извршниот одбор едногласно ги избра идниот секретар, Спасе Спасески и идниот организационен секретар, Симе Стефановски.
✊Со нова енергија и динамика на работа, продолжуваме со соочување со сите предизвици.
🤝Заедно, сплотени и единствени, одиме кон нови успеси и нови победи!
-информираат од ОО СДСМ на својата ФБ страна.