АктуелноОхрид

Пожар во куќа на улицата „Аџи Мустафа“ во Охрид

На 24.03.2022 во 13.40 часот, на улицата „Аџи Мустафа“ во Охрид, настанал пожар во куќа сопственост на Ч.А.(66), која во моментов живее во Германија. Интервенирала Територијалната противпожарна единица Охрид, се вели во соопштението од СВР Охрид.