АктуелноОхрид

Охриѓанец пронајден починат во својот дом, телото предадено на обдукција

На 24.03.2022 година во 20.40 часот, во СВР Охрид пријавено е дека Л.Ц.(71) e пронајден починат во неговиот дом во Охрид. Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.