АктуелноМакедонија

Регулаторна денеска ќе одлучува за нови цени на нафтените деривати

Регулатроната комисија за енергетика денеска ќе објави нови цени за горивата, кои ќе важат од полноќ, соопштија од таму.

Велат дека се исполнети предусловите за нова одлука, но нема информација дали ќе поскапуваат или ќе поефтинуваат.

Последното поскапување беше во петокот, а по намалувањето на ДДВ-то и акцизите, во неделата горивата поефтинија.

 

извор/фото: агенции