АктуелноОхрид

Нарушен јавниот ред и мир пред деловен објект на булевар “Железничка”

На 14-ти март 2022 година, околу 09:30 часот, нарушен е јавниот ред и мир пред деловен објект лоциран на булевар „Железничка“ во Охрид.

– 34-годишната жена   физички ја нападанала 31-годишната жена двете од Охрид. По целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.