АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

(ФОТО) Дрвениот мост во Струга се распаѓа

Денес објавени се фотографии на социјаните мрежи од големиот дрвен мост во Струга кој веќе почнува да се распаѓа.

Граѓаните реагираат на социјалните мрежи дека досега не се водела никаква грижа за мостот и дека мостот е оставен на забот на времето.

 

 

Фото: ФБ