АктуелноОхрид

Приведен Охриѓанец, полицијата кај него пронајде и одзеде пиротехнички средства

На 22.02.2022 година околу 15.30 часот на улица „Карпош Војвода“ во Охрид, полициски службеници извршија преглед врз 25 Годишен Охриѓанец  и притоа, кај него биле пронајдоа и одзедоа пиротехнички средства. Тој е лишен од слобода и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

фото: Архива