АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Нова трагедија на патот градилиште кај Подмоље – згасна млад живот

Доцна синоќа по 1 часото по полноќ, се случи тешка сообраќајна незгода кај Подмоље, поточно делницата која е во градба, во непосредна близина на Алдо, со загуба на млад човечки живот.

Се очекуваат детали за немилиот настан.