АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Приведено лице од Охрид кое упатило навредливи зборови кон полицијата

На 19-ти февруари 2022 година, во 17:00 часот во СВР Охрид приведен е 24-годишно лице  од Охрид.

Тој, претходно на булеварот „Македонски просветители“ во Охрид, упатил навредливи зборови и физички се спротивставил кон полициските службеници кои преземале службени дејствија.

– Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.