АктуелноОхрид

Во автомобил кај „Езерски лозја“, полицијата пронајде девет опаковки со бела прашкаста материја, приведени две лица

На 05.02.2022 во 21 часот во ОВР Струга приведени се 39 маж од Охрид и 38 годишен од Струга. При контрола на такси возило „мерцедес“, со кое се превезувале, извршена на регионалниот пат Охрид-Струга, во близина на населбата „Езерски лозја“, полициските службеници до совозачката врата пронашле полиетиленска кеса во која имало девет опаковки со бела прашкаста материја. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.