АктуелноОхрид

Приведен крадец во Охрид, фатен на дело

На 04.02.2022 околу 17 часот, во СВР Охрид е приведен 32 годишен Охриѓанец кој, претходно е затекнат при извршување на тешка кражба во куќа на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид. По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.