АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Забрана за камиони и на потегот Охрид-Пресека-Кичево

Утрово во 10:00 часот на потегот Охрид-Пресека-Кичево и обратно, поради обилни врнежи на снег, воведена е забрана за движење на тешки товарни возила.