АктуелноНаш ИзборНаш изборОхрид

Пронајдена дрога во Охрид

На 09.01.2022 во СВР Охрид, приведени се  четири лоица на возраст од (26),  (23), (23) и (23), сите од тетовското село Пирок.

При контрола на возило „ауди” во кое се превезувале, извршена на булеварот „Македонски просветители” во Охрид, пронајдена е кеса со кокаин и марихуана.

По целосно документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна  пријава.