Петар Грашо на 18 јануари на градскиот плоштад во Охрид

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници и Богојавление – Водици, општина Охрид ќе организира богата музичко – забавна програма на градскиот плоштад.Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници и Богојавление – Водици, општина Охрид ја организира следната музичко – забавна програма

На 31 декември е предвиден организиран дочек на Новата година, со Ефто Пупиноски, групата „Камелеон“ и Ѓоко Танески.

Неповторливо музичко доживување со Марко Луис е предвидено на 2 јануари. На 5 јануари Ди-џеј Ванчо ќе приреди забава со ретро  Палас хитови, а на 11 јануари џез, соул и фанк забава со познатиот Владимир Василевски Четкар.

На 18 јануари на градскиот плоштад концерт ќе одржи најпопуларната музичка ѕвезда во Хрватска, Петар Грашо.

За такавиканиот Ден на рибарите, на 20 јануари ќе настапи познатиот фолк пејач Миле Кузманоски.

ОХРИД ВЕ ОЧЕКУВА!

Во пресрет на Новогодишните и Божиќните празници и Богојавление – Водици, општина Охрид ја организира следната музичко – забавна програма31.12.2019 – Организиран дочек на Новата година, со Ефто Пупиноски, групата Камелеон и Ѓоко Танески, Градски плоштад Охрид02.01.2020 – Неповторливо музичко доживување со Марко Луис, Градски плоштад Охрид05.01.2020 – Ретро Палас хитови со дџ Ванчо, Градски плоштад Охрид11.01.2020 – Џез, соул и фанк забава со Владимир Василевски – Четкар, Градски плоштад Охрид18.01.2020 – Концерт на најпопуларната музичка ѕвезда во Хрватска, Петар Грашо, Градски плоштад Охрид20.01.2020 – „Ден на рибарите“ , Миле Кузманоски, Градски плоштад ОхридОХРИД ВЕ ОЧЕКУВА!

Posted by Константин Георгиески – официјална страна on Thursday, December 26, 2019

фото: muzika24.mk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close