АктуелноОхрид

(ФОТО) Градоначалникот донираше хуманитарни пакети

Во рамки на хуманитарната Божиќна акција „Црвен тепих на хуманоста“, денес донирав хуманитарни пакети. Оваа акција се организира втора година по ред, каде поради пандемиските мерки и протоколи за заштита наместо традициналните Бадникови поворки на радоста се организира „Црвен тепих на хуманоста“.
Ваквите настани треба да бидат поттик за поголема хуманост и личен пример за солидарност. Како Локална самоуправа во рамките на своите можности продолжуваме да обезбедуваме помош за ранливите категории на граѓани и да даваме поддршка на ваквите настани, напиша на својот ФБ профил градоначалникот Кирил Пецаков.