АктуелноОхрид

Возило заврши во трската во езеро на потегот од стариот пат за Струга

Возило марка Цитроен Берлинго заврши во трската во Охридското Езеро, на стариот пат за Струга.

До овој момент нема потврдени информации за причините кои довеле до незгодата и дали во истата има повредени лица.

Од СВР Охрид за незгодата во која е причинета поголема материјална штета најавија повеќе информации во текот на денешниот ден.

 

Охридпресс