АктуелноОхрид

Во Струга професор удрил средношколец со боксирач, детето пренесено во болница

Професор истепал ученик во Струга, по што полицијата го приведе. Професорот денеска по 13.30 часот со железен боксирач удрил ученик во Гиманзијата „Ибрахим Темо“.

Ученикот со повреди на главата е примен на Хируршкото одделение. Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.