АктуелноИздвојувамеМагазинНаш изборНаш ИзборОхрид

(ФОТО) Плажата Славија пред педесетина години

Фотографија од плажата Славија на Охридско Езеро направена пред педесетина години. На фотографијата се гледа и плажата „Горица 3“ , а воочливо е дека тогаш на плажите имало и јасики и големи дрва кои денес ги нема.