АктуелноВидеаВидеоОхрид

(ВИДЕО) Донев до Костадиноска Стојческа: Јас и Охриѓани нема да ви простиме, ниту еден денар не издвоивте за Св. Климентовиот универзитет, како и за ред други значајни проекти

Пратеникот Сашо Донев од говорницата на Собранието ја потсети поранешната министерка за култура Бисера Костадиноска Стојческа за се што не направила за Охрид.