АктуелноОхрид

Две малолетни лица физички нападнале малолетничка со која седеле на иста маса во објектот

На 26.05.2024 година во 00.30 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во угостителски објект на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, две малолетни лица физички нападнале малолетничка со која седеле на иста маса во објектот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид