ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

АктуелноНаш изборНаш ИзборОхрид

Охридскиот фаворит Александар Јосифовски вечерва во големото финале на ,,Гранд ѕвездите,,

Охриѓанецот Александар Јосифовски вечерва ќе се натпреварува во финалната вечер на ,,Ѕвездите на Гранд,, Единствено што можеме да го поддржиме...

АктуелноОхрид

Се средуваат тротоарите на улица „Прилепска“, по што ќе се уредува речното корито и асфалтирање

На улица "Прилепска" се одвиваат активности за изведба на тротоарски површини. Во моментов се поставуваат рабници за оформување на тротоарите....

АктуелноОхрид

Промовиран романот „Децата на Амон“ од Робертина Ал Ашури, читателите ќе се запознаат со една димензија на македонското општество, од перспектива на припадничка на Египќаните

Синоќа во Охрид во Центарот за култура „Григор Прличев“ беше промовиран романот „Децата на Амон“ од Робертина Ал Ашури, во...

1 2 3 159
Page 2 of 159