АктуелноОхрид

Дедовци се тепале во Охрид

На 18-ти ноември 2023 година, во 09:15 часот во СВР Охрид, 60-годишен охриѓанец пријавил дека, по претходна расправија бил физички нападнат од страна на 71-годишно лице од Охрид.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

 

 

МВР